
Számos módszer létezik az elhalt bőr eltávolítására. A leghasznosabb módszerek közé tartozik a bőrtípusnak megfelelő peelingek alkalmazása. A kémiai peeling, arclemosó gél, arclemosó hab, tisztítóeszköz, bőrradír, különféle szérumok használata is eltávolítják az elhalt bőrt a felszínről, de ezek közül a leghatékonyabbak a peelingek lesznek.
Mi az a Dead Skin?
Bőrünket többrétegű, elszarusodó sejtek alktják, amelyek a bőrünk különböző rétegeiben termelődnek, majd a felszín felé vándorolva alaki, szerkezeti változásokon mennek keresztül. A felszín elé érve sejtmag nélküliek lesznek, ellaposodnak és elhalnak, viszont mindig termelődnek helyettük új sejtek. Az emberi szervezet naponta, általában 30 000 és 40 000 közötti hámsejtet veszít. A hámlási folyamat nem megy mindig hibátlanul, és ha ez a folyamat nem halad megfelelően, az elhalt bőr felhalmozódhat, és tompa, pikkelyes hámlást, eltömődött pórusokat, vízhiányt, szarufelhalmozódást okozhat.
Mik az elszarusodott bőr tünetei?
A legfelső réteg, a hámrétegen belül, a szaruréteg, amely a fent is említett elhalt hámsetejkből áll.
Tünetei:
Száraz; hámló bőr
Viszkető,
Vastag; érdes bőr,
Vízhiányos, vagy akár zsírhiányos
Gyakoriak a mitesszerek, eltömődött pórusok, pattanások, milium
Hogyan alakul ki?
Bőrünk 3 fő rétegből áll: bőralja, irha-, és hámréteg. Az utóbbi a legfelső réteg, ebben termelődnek a sejtek. A hámréteget még különböző rétegek alkotják, ahol a sejtek rengeteg változáson mennek keresztül. Ha bármilyen folyamatban zavar áll be, az könnyen magával vonja a helytelen sejtosztódást, vagy túl hamar vagy túl későn válnak le, vagy akár sejtmagos sejtek kerülnek a bőrfelszínre.
Káros lehet a bőrünkre nézve?
A felhalmozódott sejtek eltömíthetik a pórusokat, megvastagíthatja a hámot, gátolja a bőrlégzést, könnyebben alakul ki gyulladás, mitesszerek. A baktériumok is jobban tudnak szaporodni, ami magával vonja a pattanásos, gyulladt bőr kialakulását.
Hogyan előzhető meg az elhalt bőrképződés?
A bőrön lévő elhalt hámsejtek eltávolítása elengedhetetlen a tiszta és ragyogó bőrhöz. Az alábbiakat kell tennie, hogy megszabaduljon a bőrön lévő elhalt hámsejtektől:
1:A bőrtípus meghatározása fontos, hogy ismerjük a bőr hiányosságait és szükségleteit. A termékválasztást is befolyásolja. Ezért először meg kell határozni a bőr típusát.
2:Az bőrápolási rutinba be kell építeni azokat a termékeket, amelyek a bőrtípusnak megfelelőek lesznek, és eltávolítják a bőrfelületről az elhalt bőrt.
3:Peeling, maszk, arclemosó gél, hidratáló krém,fényvédő és szérum szerepeljen a rutinban.
4:A pórusösszehúzó arclemosó gél használata egyszerre eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőrről és megnyitja a pórusokat.
Ezeket a bőrápoló termékeket tiszta és egészséges bőrre kell felvinni. Ha nyílt sebek, fertőzések vannak a bőrön, illetve ha atópiára hajlamos, érzékeny bőrrel van dolgunk, a bőrt erre alkalmas termékekkel, módszerekkel kell ápolni.
Kémiai peelingek
A kémiai peelingek feladata a szarusejtek gyors és hatékony eltávolítása. Vannak olyan termékek, amelyek csak az elhalt szarut oldják, és vannak olyanok, melyek az ép bőrt is. Ezek hatékonyan veszik fel a harcot az öregedés jelei ellen, hatékonyak pigmentfoltokra, akne utáni hegekre, de tökéletes akkor is, ha sima, szép ragyogó bőrt szeretnél. Többfajta kémiai hámlasztó létezik:
1: AHA: alfa-hidroxi sav: Ezek a hámoldó savak a fent említett problémákat célozzák meg. Fényérzékenyítő hatással bírnak, tehát fényvédelem használata köteleő, éppen ezért használatuk inkább esti rutinban javasolt.
2: BHA: béta-hidroxi sav: Ezek a savak pedig a pórusokba jutva hámlasztanak, felveszik a harcok a mitesszerek képződése ellen, kitisztítják azokat, így egy szebb és tisztább bőrt elérve. Ezek a savak nem fényérzékenyítenek, tehát napszaktól függetlenül használhatóak!
Mindkettő sav használatakor a bőrhöz hozzá kell szoktatni, fel kell építeni, hiszen irritácót okozhat! Segítik a bőr önregenerációs folyamatát, javítják a bőrlégzést. A Maruderm hámlasztó szérumai ragyogóvá teszik a bőrt, és hatékonyan távolítják el a hámsejteket.