Ugrás a tartalomhoz
Maruderm CosmeticsMaruderm Cosmetics

Hámlasztási hibák a bőrápolásban: Mely hibák károsítják a bőrt?

A megfelelő bőrápolás fontos helyet foglal el a bőr egészségesebb és ragyogóbb megjelenését elősegítő rutinok között.

A nem megfelelő ápolás azonban gyakran a vártnál negatívabb következményekkel járhat.

Maga a peeling hatása az alkalmazás módjától függően változhat. A bőrön való intenzív alkalmazás nemcsak a bőr védőrétegét károsíthatja, hanem nemkívánatos megjelenést is eredményezhet. Figyelmeztetésül szolgálhat a bőrápolásban előforduló leggyakoribb hámlasztási hibák ismerete. Keressünk választ olyan kérdésekre, mint például, hogyan kell helyesen alkalmazni a peelinget, és milyen lépéseket kell követni a bőrápolás során a peeling során.

Mikor válik károssá a hámlasztás?

Mindenki egészséges és sima bőrt szeretne, ezért bőrápoló termékeket használ. A peeling egy gyakori lépés a bőr megtisztításában az elhalt hámsejtektől, a pórusok tisztítása érdekében és az egyenetlen bőrtónus elleni harcban. A megfelelő hámlasztó alkalmazással könnyű elérni ezeket a célokat. Ennek a bőrápolási módszernek van olyan változata amelyet akár otthon is alkalmazhatunk saját eszközeinkkel, de vannak szakemberek felügyelet mellett alkalmazott típusai is.

A leggyakoribb hámlasztási hibák a következők: Nagyon gyakori alkalmazás. A bőrápolási szakértők nem javasolják, hogy ez a gyakoriság heti 2 alkalomnál sűrűbb legyen. Ezenkívül az intenzív hámlasztás nem ajánlott érzékeny bőrre. Az ilyen bőrtípusú egyéneknek lágyabb termékeket kell használniuk a bőrön megjelenő nemkívánatos pattanások, vagy egyenletlen bőr megelőzése érdekében .

Az említett témákon kívül a leggyakoribb hámlasztási hibák a következők: A hibákra példaként említhető a nem megfelelő termék használata, a bőrvédő réteg károsítása a termék durva felvitelével, valamint a bőr nem megfelelő védelme a peeling után.

A túlzott hámlás hatása a bőrre

Mint minden bőrápolási lépésnél, a hámlasztó alkalmazások túlzott használata is több kárt okoz, mint hasznot. A peeling alkalmazásának célja: Azt ígéri, hogy ragyogóbb és egészségesebb megjelenést biztosít azáltal, hogy megtisztítja a bőrt az elhalt hámsejtektől. Azonban az a felfogás, hogy a gyakoribb alkalmazással több előny érhető el, a hámlasztási hibák közé tartozik.

Ezen helyzeteken túl, ha a hámlasztást nem megfelelően végezték el bőrpír és a bőrvédő réteg gyengülése fordulhat elő. Tipikus problémák, például a bőrpír és akár a bőr hámlása előfordulhat.

Rossz hámlasztási választás  

A rossz termékválasztás is a hámlasztási hibák közé tartozik, amelyek negatív hatásokat okoznak, különösen az érzékeny bőrön történő hámlasztás esetén. Peeling kiválasztásakor ajánlott a bőrtípusnak megfelelő termékeket választani, és ha bármilyen bőrproblémád van, ügyelj arra, hogy azok megfeleljenek a bőrtípusodnak. Sajnos a bőr hámlasztási hibái, nemcsak károsítják a bőrt, hanem bosszantó helyzeteket is előidézhetnek, például érzékenységet és bőrhibákat. Emiatt, ha el szeretnéd kerülni a hámlasztási hibákat, az első lépés, amit meg kell tenned, a következő: a megfelelő termék kiválasztása lesz a feladat. 

Hámlasztás utáni bőrápolási rutin

Hámlasztás után alkalmazott bőrápolás: Amellett, hogy megakadályozza az esetleges irritációt, növeli annak hatékonyságát is. A mechanikai hámlasztás okozta nemkívánatos bőrproblémák, például a bőrpír és az irritáció esetén a nem megfelelő alkalmazás továbbra is az egyik leggyakoribb hámlasztási hiba. Ezért a megfelelő termékekkel történő megfelelő felvitel segít elérni a kívánt megjelenést a bőrödön.

A bőröd ápolásához a megfelelő arctisztító, hidratáló, fényvédő és nyugtató termékek gyengéd felvitelét javasoljuk.

 

Az 5 leggyakoribb hiba hámlasztáskor

Ha ismered az 5 leggyakoribb hámlasztási hibát és azt, hogyan kerülheted el őket, fontos tippeket kapsz. A leggyakoribb hiba a peeling nem megfelelő alkalmazása. Az érzékeny bőrűek által elkövetett hámlasztási hibák egyike, hogy intenzíven és gyakran alkalmazzák a bőrön.

A hámlasztási hibák második példája a bőrtípusnak nem megfelelő termékek használata. Ez a helyzet negatív eredményekhez vezet, ellentétben a várakozásokkal. Másik példaként említhetjük a fizikai (mechanikai) és kémiai hámlasztás egymásra helyezését. Míg a kémiai hámlasztási hibák meglehetősen bosszantó eredményeket hozhatnak, a mechanikai hámlasztási sérülésekkel való kiegészítés még negatívabb hatásokat okoz.

A negyedik példánk talán a hámlasztás utáni bőrápolási rutinok legelőnyösebb példája: a fényvédő használatának mellőzése. A hámlasztást nem ajánlott napközben végezni, reggel fényvédővel kell támogatni. Ellenkező esetben foltokat okozhat a bőrön.

Végül, a bőrradírozás utáni túl sok termék használata fárasztja a bőrt. A bőrvédő rétegre gyakorolt negatív hatások mellett.

Kosár

A kosarad jelenleg üres

Vásárlás elkezdése

Opciók